Aktivity

Termální lázně a wellness patří k hlavním tahákům Gasteinského údolí. Z apartmánů jste v nich za tři minuty klidnou chůzí.

Termální lázně a wellness - skvělý zážitek v rakouských Alpách

Zdroj fotografií na této stránce: Gasteinertal Tourismus GBMH

V Bad Hofgasteinu jsou jedny z největších evropských termálních lázní s vnitřními i venkovními bazény, saunovým světem a moderním fitness centrem. V nedalekém Bad Gasteinu můžete pro změnu vyzkoušet radonové skalní lázně. Dorfgastein zase nabízí malé lázně, které jsou cenově nejdostupnější. Lázeňství v Gasteinském údolí je založeno na termální vodě, která je mineralizovaná a přirozeně obohacená ušlechtilým plynem, radonem. V Gasteinském údolí se celkem nalézá 16 termálních pramenů a denně z nich vyteče kolem pěti milionů litrů vody. 

 

Alpentherme – Bad Hofgastein

Termální lázně a wellness v Alpentherme

Alpské termální lázně v Bad Hofgasteinu jsou skvělé. Skvělé na nich je i to, že je máte z apartmánu, co by kamenem dohodil. Krásné uvolňující prostředí, čisto a horká termální voda jsou skvělou kombinací. Gasteinská termální voda posiluje a regeneruje imunitní systém. Plyn radon, kterým jsou tyto termální lázně známé, napomáhá k posílení organismu a obraně před nemocemi. Teplá voda je uvolňující a úžasně si v ní odpočinete. Lázně jsou obrovské, rozkládají se na ploše 32000 m². Lázeňský komplex je velmi moderní a služby jsou na vysoké úrovni. Lázně pravidelně nabízejí nejrůznější slevové akce, které pro vás sledujeme.

V lázních najdete několik sekcí:

Relaxační zóna – množství vnitřních i venkovních bazénů s vodou různé teploty. V relaxační zóně najdete klidná místa k odpočinku na lehátkách, vířivá lehátka přímo v bazénech, gejzíry a masážní trysky.

Saunový svět – je  moderně zrekonstruovaný, najdete zde mnoho specialit od provoněných saun po panoramatickou velkou saunu (pojme až 60 lidí) s dechberoucím výhledem na scenérii Alp. Studené bazénky a sprchy pak nabízejí ochlazení po parní sauně. K dispozici máte i bar pro občerstvení zdarma, relaxační místnosti s houpačkami a vodními postelemi.

Denně můžete vyzkoušet mnoho zajímavých saunových rituálů, do kterých vás zasvětí místní „Bademeister“… například ledový, s mořskou solí, medový, mátový, pivní, pomerančový a jiné. Prostě škoda nezkusit.

Rodinný svět – je plný zábavy, nabízí venkovní i vnitřní tobogány a další atrakce pro děti i dospělé. Tobogán vám například změří čas sjezdu a můžete závodit. Pro menší děti je přichystán batolecí svět s mini bazénem a místem pro spinkání. Ve venkovních prostorách můžete hrát beach volejbal a pingpong.

Saunový svět jen pro ženy – fantastický nápad a navíc skvěle provedený! Necítíte se nejlépe polonahá ve společnosti cizích mužů? Navštivte dámský saunový svět. Využít můžete finskou saunu, parní saunu, infračervenou kabinu, odpočinete si v místnosti s velkým krbem nebo na střešní terase. K dispozici vám bude čajovna a samozřejmě můžete využít nabídek masáží, kosmetiky, atd.

Centrum krásy – nabízí  nespočet procedur a prospěšných masáží. Jen si vybrat.

Fitness centrum – v moderní a velké posilovně můžete pokračovat v tréninkovém plánu z domova bez vynechání, nebo si nechte připravit nějaký nový na míru.

Restaurace – restauraci v Alpentherme vřele doporučujeme. Vaří se zde středomořská kuchyně. Usadit se můžete podle počasí a nálady venku či vevnitř. Volbu máte také mezi a la card restaurací nebo self service nabídkou. Restauraci lze navštívit i samostatně, bez nutnosti návštěvy vodního světa.

 

Felsentherme – Skalní termální lázně, Bad Gastein

Felsentherme - termální lázně a wellness

Skalní termální lázně v Bad Gasteinu jsou o něco menší než ty v Bad Hofgasteinu. Jsou také o něco málo starší. Lázně jsou unikátní tím, že jsou z části vytesané přímo do skály. I zde si můžete odpočinout v příjemně teplé vodě s léčivými a regeneračními účinky a masážními místy a poté relaxovat na lehátkách. Pro děti je připravena 70 metrová skluzavka a dětský magický bazén. Bazény jsou uvnitř i venku a, pokud si chcete zaplavat, je tu i klasický plavecký bazén, ze kterého je úchvatný výhled na alpská panoramata.

Zdejší saunový svět se skládá z panoramatické sauny, parní sauny, infračervených saun, solné jeskyně, jeskynní sauny a sluneční odpočinkové terasy s lehátky. K dispozici vám bude i moderní fitness centrum.

 

Solarbad – Sluneční lázně, Dorfgastein

Solarbad - sluneční a termální lázně

Sluneční lázně v Dorfgasteinu se nacházejí na nejslunnějším místě Gasteinského údolí. Koupat se zde můžete ve vodě o teplotě 26-28°C a to v krytých i venkovních bazénech. K dispozici vám budou i sauny a sněhové ochlazovny. Areál se nachází jen pár metrů od spodní stanice lanovky a využívat jej lze jak v létě, tak v zimě. Užijte si hýčkání éterickými oleji a nádherný výhled na hory i sjezdovku!

Gasteiner Heilstollen

Gasteiner Heilstollen

Léčebné štoly jsou dalším blahodárným místem v Gasteinském údolí. Dříve se zde těžilo zlato, ale při postupující těžbě bylo objeveno místo s vysokou koncentrací ušlechtilého plynu radonu. Ve štolách naleznete vlhké léčivé prostředí, vybudované uvnitř hor, dva kilometry od denního světla. Kombinace vysoké teploty (37 – 41,5°C), vysoké koncentrace radonu (44 kBq/m³) a značné vlhkosti vzduchu (70 – 100 %) se ukázala jako zdraví prospěšná a léčivá.

Pobyt v Gasteinských léčivých štolách působí příznivě na celkovou obnovu buněk, urychluje hojení a působí rovněž jako velmi účinné přírodní analgetikum. Pobyt se doporučuje jako prevence onemocnění a pro zvýšení celkové odolnosti organismu. Obzvláště vhodný je pak pro osoby s onemocněním horních cest dýchacích, pohybového aparátu, alergiky i pacienty s různými kožními chorobami.

Všechny místa mají jedno společné. Pobyt v nich je jednak léčivý a jednak neskutečně příjemný. Ať už zvolíte kterékoliv termální lázně, jistě neprohloupíte.

 

Levná dovolená a Alpy vám nejdou dohromady? Opak může být pravdou! Dovolená v rakouských Alpách nemusí být synonymem utrácení.


Levná dovolená - Gastein CardGasteinská karta – Gastein Card

Jako řádně přihlášení hosté máte nárok zdarma na Gasteinskou kartu, ta je platná po celou dobu vašeho pobytu. Je to jakási kompenzace za placení lázeňského poplatku. Tato karta vám poskytne slevy na téměř všechny placené atrakce (lázně, lanovky, veřejnou dopravu i zábavu) v Gasteinském údolí. Podrobný seznam slev najdete v brožuře, kterou vám spolu s Gasteinskými kartami zašleme.


 

 

 Levná dovolená se Salzburskou kartouSalzburgská zemská karta – Salzburgerland Card

Salzburgská zemská karta se prodává v 6 a 12 denní variantě a funguje pouze v létě. Její vlastnictví vás opravňuje ke vstupu zdarma nebo výrazně zlevněnému vstupu na 190 atrakcí v okolí Salzburgu. Mnoho z těchto atrakcí naleznete přímo v Gasteinském údolí nebo v nejbližším okolí a bylo by škoda je nevyužít. Ke kartě dostanete i brožuru s kompletním seznamem míst, pro která platí, a mapku. Levná dovolená se s touto kartou stává realitou! Kartu zakoupíte online nebo v informačním centru v Bad Hofgasteinu. Informační centrum se nachází naproti vchodu do termálních lázní Alpentherme. Adresa: Tauernplatz 1, 5630 Bad Hofgastein.

 

 • Dospělí: 59 €

  Děti 6-15 let: 29,5 €, pro třetí a každé další dítě je karta zdarma

  Děti do 6 let: zdarma

 

Zakoupení této karty vám vřele doporučujeme, díky ní se vaše dovolená výrazně zlevní. Výhodné je naplánovat si program jednotlivých dní podle nabídky slev. Zajímavostí Salzburgské karty je to, že v rámci 24 hodin máte možnost navštívit v Salzburgu mnoho pamětihodností a atrakcí zadarmo nebo s výraznou slevou. Do některých míst máte vstup zdarma pouze jednou, do jiných vícekrát. Zde uvádíme příklady využití karty v blízkém okolí apartmánu:

Koupání

 • Termální lázně Alpentherme (Bad Hofgastein): S kartou jeden vstup na 4 hodiny zdarma. Bez karty 23,50 €
 • Termální lázně Felsentherme (Bad Gastein): S kartou jeden vstup na 3 hodiny zdarma. Bez karty 20,50 €
 • Solarbad venkovní koupaliště s toboganem (Dorfgastein): S kartou jeden vstup zdarma. Bez karty 8 €
 • Gasteiner Badesee (přírodní koupání na cestě mezi městy Bad Hofgastein a Bad Gastein): S kartou neomezený počet vstupů zdarma. Bez karty každý vstup 5,50 €
 • Vodní svět Wagrain: S kartou jeden vstup zdarma. Bez karty 10 €

 

Lanovky

 • Schlossalm, Stubnerkogel nebo Graukogel (kartu můžete využít jen na jednu z těchto lanovek): S kartou jedna jízda na vrchol a zpět zdarma. Bez karty 22,50 €
 • Fulseck: S kartou jedna jízda na vrchol a zpět zdarma. Bez karty 22,50 €
 • Grossarltal panoramatická lanovka: S kartou jedna jízda na vrchol a zpět zdarma. Bez karty €15
 • Alpendorf (lanovka vedoucí k dětskému světu duchů): S kartou jedna jízda na vrchol a zpět zdarma. Bez karty 17,50 €

 

Ostatní atrakce

 • Se Salzburgerland Card  můžete levně strávit nabitý den v Salzburgu. Během 24 hodin máte ve městě vstup na mnoho památek a atrakcí zdarma.
 • Hrad Werfen: S kartou jeden vstup zdarma. Bez karty 11 €
 • Hrad Klammstein: S kartou jeden vstup zdarma. Bez karty 6 €
 • Bowling  Dorfgastein: S kartou jedna hodina hry zdarma. Bez karty 12 €
 • Měděné jeskyně poblíž Dorfgasteinu: S kartou jeden vstup zdarma. Bez karty 9 €
 • Liechtensteinklamm skalní soutěska s vodopády: S kartou jeden vstup zdarma. Bez karty 5 €
 • Minigolf Werfen: S kartou jedna hodina hry zdarma. Bez karty 2,50 €

 

 

Levná dovolená s Taurenskou kartouTaurenská karta – Hohe Tauern Card  

Taurenská slevová karta nabízí v okolí Gasteinského údolí v zásadě stejné výhody jako Salzburská karta. Je platná pouze v letní sezóně. Místo 24 hodin v Salzburgu máte možnost vyjet zdarma po vysokohorské silnici k nejvyšší hoře Rakouska, Grossglockneru. Záleží tedy na vás, jestli si chcete raději projít památky Salzburgu, nebo vidět Grossglockner.

Ke kartě dostanete  brožuru s kompletním seznamem míst, pro která platí, a mapku. Kartu zakoupíte online nebo v informačním centru v Bad Hofgasteinu. Informační centrum se nachází naproti vchodu do termálních lázní Alpentherme. Adresa: Tauernplatz 1, 5630 Bad Hofgastein.

Karta existuje v 6-ti a 12-ti denní variantě.

 • Dospělí: 59 €

  Děti 6-15 let: 29,5 €, pro třetí a každé další dítě je karta zdarma

  Děti do 6 let: zdarma

 

Pro další tipy, jak za co nejméně peněz pořídit v Gasteinském údolí co nejvíce zážitků, sledujte naše stránky. Levná dovolená rozhodně nemusí znamenat nudná dovolená!